לאהבה, אינטימיות ותמיכה ישנה השפעה עצומה על הסיכוי שלנו ליהנות מחיים טובים ובריאים, או לחילופין לסבול ממחלות ואיכות חיים ירודה. הקשר בין גורמים אלה לבין מחלות נבדק פעמים רבות במחקרים שונים, וכמעט בכל פעם המדע הראה כי למשאבי בריאות אלה ישנה השפעה משמעותית יותר מהגורמים אליהם מתייחסים במרבית המקרים בעולם הרפואה כמו גנטיקה, כולסטרול ותרופות.

אהבה בעלת משמעות רפואית כוללת אהבה עצמית, אהבה זוגית / רומנטית, אהבה במשפחה, אהבה לקהילת האנשים הקרובה ולפי דעתי אף אהבה לבעלי החיים ולטבע.

לאינטימיות ישנה משמעות בריאותית בשני מובנים עיקריים: אינטימית מינית ואינטימיות רגשית. האדם הוא ייצור מיני, ויחסי מין מאוזנים הבאים מתוך אהבה חשובים לכל אחד. מגע הוא צורך אנושי בסיסי שחשוב לתת לו מענה מספק גם ללא קשר ליחסי מין. החזקת ידיים, ליטוף וחיבוק אינם רק נעימים, הם גם מבריאים.

האינטימיות הרגשית חשובה לא פחות. היכולת לשתף אדם נוסף ברגשות שלנו, ובעיקר באותם רגשות כמוסים או חבויים, מאפשרת שחרור, נותנת ביטחון ומשפרת פלאים את ההרגשה. אני משוכנע שכל אדם המחפש בריאות אופטימאלית זקוק ליכולת לבכות, להישען ולהיתמך על ידי אדם קרוב. נצליח לעשות זאת לרוב עם אנשים אוהבים, המצליחים לנטרל כל שיפוטיות או ביקורתיות כלפינו.

מאחר ולאנשים רבים קשה להאמין עד כמה נושאים אלה חשובים ממש לבריאות, אני בוחר להביא ציטוט מרופא מפורסם  - פרופ' דין אורניש. זה מה שהרופא אומר על כוחן של אהבה ומערכות יחסים:

"אני לא מכיר שום פקטור אחר – לא תזונה, לא עישון, לא פעילות גופנית, לא סטרס, לא גנטיקה, לא תרופות, לא ניתוחים – בעל השפעה גדולה יותר על איכות החיים, שכיחות מחלות, או מוות טרם עת מכל סיבה".

אהבה, אינטימיות ותמיכה הינם אחד מחמשת האלמנטים הבסיסיים המרכיבים את הדרך לחיים טובים ובריאים. אלמנטים בסיסים נוספים הינם:

 

תזונה
תנועה
תבלינים, עשבי תיבול ותרופות טבעיות
relaxation התמודדות יעילה עם מתח ורגשות לא בריאים, נשימה, התמקדות, מימוש עצמי

 

בברכה,

אופיר פוגל, נטורופת

Facebook

כניסה / התנתקות

על מנת ליהנות מהתוכן שביקשת, כמו גם מכל מה שהאתר מציע בחינם, יש להירשם פעם אחת לאתר
להרשמה ראשונה לאתר לחץ כאן