תבלינים ועשבי תיבול לא רק שנותנים טעם לאוכל, הם גם יכולים להוסיף בריאות ואיכות חיים למי שמשתמש בהם בתבונה. קיים הבדל עצום בין תיבול המזון הנפוץ בארץ הכולל לרוב בעיקר מלח, פלפל ואבקת מרק, לבין תיבול מוצלח ובריא בהרבה כמו כורכום, קצח, תימין, רוזמרין, מרווה וכדומה.

לתבלינים ועשבי תיבול מגוון רחב מאוד של השפעות בריאותיות רצויות. פעם בכמה חודשים ניתן לקרוא על מחקר חדש אשר מצביע על תועלתם כנוגדי חמצון, נוגדי דלקת, נוגדי אלרגיה, מרחיבי עורקים וכדומה. לכל תבלין ועשב תיבול ההשפעות והתועלות המיוחדות לו. לו רק ניתן היה לרשום פטנט רפואי עליהם – כזה שיאפשר לחברת תרופות להשקיע כספים במימון מחקרים והפצת המוצר "הייחודי" לאחר מכן – אין לי ספק שסל התרופות היה משתנה, ורופאים רבים היו ממליצים על שימושם לבעיות רבות.

עד כמה שזה יישמע מוזר, תקופות מחלה הינן חלק בלתי נפרד מחייו הבריאים של אדם... ישנן מחלות, בעיקר בילדות, שאפילו גורמות לחיזוק הגוף והכנתו להמשך הדרך. האתגר הוא למנוע מראש מחלות מיותרות, ויותר מכך - להחלים מהמחלה באופן מחזוק יותר, ובריא יותר להמשך הדרך.

תרופות טבעיות קיימות בשימוש מסורתי אלפי שנים במסורות שונות, ומסתבר שגם סבתא צדקה בלא מעט דברים. שיבא לבעיות עיכול שונות, חליטות פאסיפלורה, קאמומיל וואלריאן להרגעה ושינה, שום לזיהומים הינן רק דוגמאות אחדות. שימוש בחכמה בתרופות טבעיות למניעה וטיפול ראשוני המכבד את הגוף, פותר פעמים רבות בעיות שונות, ובניגוד לתרופות רבות – הטיפול הטבעי משאיר את הגוף חזק יותר. שכן שימוש באנטיביוטיקה למשל, אף כי היא נחוצה במקרים מסויימים, משאירה את הגוף חלש יותר משתי סיבות עיקריות:

  1. היא פוגעת גם ב"חיידקים הטובים" החשובים כל כך למערכת העיכול והחיסון.
  2. היא הורגת בעצמה את המזהם שגורם למחלה, ולא מאפשרת לגוף להתמודד בכוחותיו עם הבעיה.

תרופות טבעיות רבות פועלות בדרך הפוכה – הן מתמקדות בחיזוק מערכת החיסון על מנת שהגוף עצמו יתמודד נגד המזהם. דרך זו משאירה את מערכת החיסון עם "זיכרון" אשר יאפשר להתמודד טוב יותר עם המזהם גם בעתיד.

 

תזונה
תנועה
relaxation התמודדות יעילה עם מתח ורגשות לא בריאים, נשימה, התמקדות, מימוש עצמי
תמיכה, אהבה ואינטימיות

 

בברכה,

אופיר פוגל, נטורופת

Facebook

כניסה / התנתקות

על מנת ליהנות מהתוכן שביקשת, כמו גם מכל מה שהאתר מציע בחינם, יש להירשם פעם אחת לאתר
להרשמה ראשונה לאתר לחץ כאן