מתח, חרדה, דיכאון ובדידות פוגעות בבריאות לפחות כמו יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת והשמנה. המחקרים המוכיחים זאת רבים ומרשימים. לרבים מהאנשים בארץ קשה לדמיין עצמם חיים ללא מתח ולחץ, אף כי דבר כזה בהחלט אפשרי. מה שיותר קל להבין וליישם הן מגוון רחב מאוד של שיטות שיכולות להגן על הגוף מפני הנזקים של המתח והרגשות הלא בריאים. מבין הטכניקות השונות אני נעזר פעמים רבות עם מטופלים בשיטות נשימה שונות, דמיון מודרך, מדיטציה ועוד.

טיפול עמוק יותר ינסה להתחקות אחר מקור המתח והרגשות הלא בריאים. תחום זה מכונה רפואת גוף נפש, ואת הידע שלי בתחום רכשתי במסגרת לימודי הנטורופתיה המלאים, כמו גם בקורס שנתי של "בודהיזם למטפלים". הטיפול שלי כולל פעמים רבות שיחות, טכניקות טיפול קוגניטיביות, טכניקות מעולם המדיטציה, התמקדות ובודהיזם.

אינני פסיכולוג, ועל כן אינני עוסק בתכנים אלה וכפי שאני מנסה להנחיל לתלמידי – הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא מתי אסור לטפל ויש צורך בייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי.

אני מאמין שבעיות בריאות רבות מקורן בסיבות רגשיות ו/או התמודדות לא יעילה מספיק עם מתח וסטרס. טיפול רפואי שאינו לוקח בחשבון תכנים אלה, לוקה פעמים רבות בחסר. אדם המחפש בריאות ואיכות חיים גבוהה צריך להפנות תשומת לב, זמן ותרגול גם לנושאים אלה. 

 

תזונה
תנועה
תבלינים, עשבי תיבול ותרופות טבעיות
תמיכה, אהבה ואינטימיות

 

בברכה,

אופיר פוגל, נטורופת

Facebook

כניסה / התנתקות

על מנת ליהנות מהתוכן שביקשת, כמו גם מכל מה שהאתר מציע בחינם, יש להירשם פעם אחת לאתר
להרשמה ראשונה לאתר לחץ כאן