המזון שאנו מכניסים לגוף משפיע באופן משמעותי על הבריאות, על המצב הפיזי ואף על המצב הרגשי שלנו. כפי ששאיפת אויר מזוהם אל תוך הגוף מיד תגבה מחיר, וכפי ששתיית מים עכורים תפגע בהרגשה ובגוף, כך הדברים גם כלפי המזון. דגנים מלאים, קטניות, ירקות ופירות הינן אבני היסוד לתפריט איכותי ומזין, אשר תורם לרבים לשמור על איכות חיים גבוהה, ולהפחית למינימום את הסיכון לסבול ממחלות והשלכותיהן.

התובנה כי המזון הוא מהדברים הבסיסיים ביותר לבריאות הינה עתיקה. "אילו נשארה לאדם היכולת לבחור את מזונו לפי מצבי הבריאות והחולי שלו, לא היינו צריכים להמציא בכלל את מדע הרפואה", אמר היפוקרטס – אבי מדע הרפואה – כבר לפני כ2500 שנה. עד היום רופאים נשבעים ב"שבועת היפוקרטס" רגע לפני הפיכתם לרופאים מן המניין.

בנטורופתיה הקלאסית נעזרים בעיקר בתזונה טבעית. לא סופרים קלוריות, אלא שמים דגש להרגלי אכילה נכונים ותשומת לב לסימני רעב ושובע אמיתיים. משתדלים להימנע מאוכל מתועש, ושמים דגש על מזון טבעי, מסורתי ואיכותי כפי שנהגו פעם לאכול. בטיפול נטורופתי שמים דגש רב לאיכות המזון והתאמתו המיוחדת לאדם על פי מינו, גילו, עונת השנה, מצבו הבריאותי, תרופות, טעמיו ומציאות חייו האישית של כל אחד. האתגר העיקרי שלי כנטורופת המלווה אנשים בדרך לאיכות חיים טובה יותר, הוא להתאים את עצמי אל האדם המבקש את עזרתי.

 

תזונה נבונה היא אחד מחמשת האלמנטים הבסיסיים המרכיבים את הדרך לחיים טובים ובריאים. אלמנטים בסיסים נוספים הינם:

תנועה
תבלינים, עשבי תיבול ותרופות טבעיות
relaxation התמודדות יעילה עם מתח ורגשות לא בריאים, נשימה, התמקדות, מימוש עצמי
תמיכה, אהבה ואינטימיות

 

בברכה,

אופיר פוגל, נטורופת

Facebook

כניסה / התנתקות

על מנת ליהנות מהתוכן שביקשת, כמו גם מכל מה שהאתר מציע בחינם, יש להירשם פעם אחת לאתר
להרשמה ראשונה לאתר לחץ כאן