אודות אופיר פוגל, נטורופת, מנהל האתר

גיא מרוז דואג לליבו, ויוצא למסע בשביל לשפר את מצבו. אחת התחנות בהן הוא עובר היא הדרכה וטיפול אצל אופיר פוגל הנטורופת. הוא אמונם עושה קצת צחוק כהרגלו מכל דבר, אבל בסוף מקשיב היטב להמלצות ומנסה כמיטב יכולתו לשפר את מצבו. 

לצפיה בסרט לחצו כאן

 • רקע אישי Open or Close

  נולדתי ב 1972 בקיבוץ כפר גליקסון בו גדלתי וחייתי עד אמצע שנות העשרים לחיי. נהנתי משנת שירות פוריה, שירתתי כקצין ביחידה קרבית בחיל האויר במשך 7 שנים בסדיר, ולאחר מכן במילואים בחיל האויר ובהמשך ב״גולני״. 

  בגיל 24 עברתי אירוע קשה ששינה את כיוון ומהלך חיי. בזמן פעילות ספורטיבית נפצעתי קשה מאוד בברך - פציעה שאילצה אותי להתאשפז במשך כחודשיים שלמים להתאוששות ושיקום לקראת ניתוח מורכב שציפה לי. לאחר ההלם הראשוני הגדול, החלטתי לגייס את כל משאבי הבריאות שעמדו לרשותי על מנת להחלים. חוויתי תהליך ריפוי מדהים ובלתי צפוי, אשר בסופו חזרתי לתפקוד מלא ללא כל התערבות כירורגית. לראשונה בחיי התחוור לו שברפואה ובריפוי קיימים הרבה יותר מצילומים, כדורים וסכין המנתחים. גיליתי לראשונה כי בטבע, ובטבע האדם, קיים פוטנציאל ריפוי מדהים שיכול לעזור לרבים להגיע לבריאות ואושר אופטימאליים. את החוויה והמסר הזה אני נושא עמי בעומקו של כל היבט טיפולי בו אני עוסק כיום. 

  כיום אני אב לכליל ולאלה, נשוי ליערה ומתגורר בישוב תובל הנמצא בין כרמיאל לכפר ורדים.  משתדל כמיטב יכולתי לממש את הייעוד שלי, כפי שאני מבין אותו: ״ לקרב כמה שיותר אנשים אל עבר בריאות אופטימלית״. 

 • הכשרה Open or Close

  את ההכשרה המקצועית העיקרית שלי בנטורופתיה רכשתי במהלך ארבע שנות לימוד מלאות בבי"ס לרפואה משלימה של המכללה למינהל, כולל שנת לימודי קליניקה- סטאז' בבית החולים "אסף הרופא". מאז אני מרגיש שאיני מפסיק ללמוד. אני משתתף בכנסים מקצועיים רבים – הן כמאזין, והן כמרצה.  קורא ספרות מקצועית רבה, וגאה גם לפרסם את חלקה בעצמי.

  נהנתי משנת לימודים מלאה בקורס "בודהיזם למטפלים" שהועברה על ידי הפסיכולוגית ד"ר אסתר אליצור ב"מרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש", אשר הצעידה אותי עוד כמה צעדים קדימה (או ליתר דיוק - פנימה / לעומק).

  מורים משמעותיים:

  • ד״ר דני קרת - היה מרכז מגמת הנטורופתיה בבית הספר בו למדתי, ואחר כך שותף, מורה-דרך וחבר בדברים רבים בהם עסקתי. 
  • פרופ׳ רפי קרסו - היה דיקן בי״ס בו למדתי. לאחר מכן כתבנו יחדיו את הספר על בריאות הלב. ב- 2016 יצאנו יחדיו למסע לימודי-מחקרי ראשון לאוקינאווה - יפן. 
  • פרופ׳ יענקלה רז - במפגשים אישיים זכיתי ללמוד ממנו דברים מרתקים ומשמעותיים על תרבות יפן ועל הדרך הבודהיסטית.
  • ממטופליי ומרבים מהסטודנטים שלי למדתי דברים רבים מספור. 
  • מעשרות בני המאה הבריאים שפגשתי באופן אישי, קבלתי נקודת ראות מרתקת על הזמן ועל החיים עצמם. 
  • מרעייתי - יערה - למדתי דברים רבים על הרפואה הסינית, על רוחניות ובעיקר על החיים עצמם.
  • מהוריי - שתחילת דרכם בחיים היתה מהקשות ביותר שניתן לדמיין - למדתי להעריך את החיים, ולהאמין ביכולתו של האדם לקום מתהום הנשייה, ולהפוך לאדם אופטימי, אוהב ותומך.

 • ספרים Open or Close

  ספרים שכתבתי:

  בשנת 2004 הוצאתי יחד עם פרופ׳ רפי קרסו את הספר: ״הלב - המדריך המלא לבריאות ולשיקום״, בהוצאת ״כתר״. 

  בשנת 2015 הוצאתי לאור את ספרי השני:  ״ לרקוד (גם) בגיל מאה - לחיות טוב כעת. סודותיהם של האנשים הבריאים בעולם ״. 

   

  ספרים שערכתי מדעית לעברית נכתבו ע״י שני רופאים אמריקאים חשובים:

  ״לא לסוכרת״ של ד״ר מארק היימן

  ״איך לא למות״ של ד״ר מיכאל גרגר

   

  מקווה שאלה לא יהיו הספרים האחרונים שלי...

   

 • תחום הלב וכלי הדם (ספר עם פרופ' קרסו, סדנאות ועוד) Open or Close

  במשך כחמש שנים עבדתי כנטורופת במרכז ההחלמה ושיקום הלב "לב בריא" המתמחה בטיפול ושיקום בחולי לב לאחר התקף לב, צנתור וניתוח מעקפים. עזרתי לאלפי אנשים להשתקם מהאירוע, לחזור לחיים ממקום יותר טוב ולהפחית למינימום את הסיכון לאירוע נוסף. כל זאת בעזרת מגע, פעילות גופנית מודרכת, טכניקות שונות להתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים ותזונה. במשך עבודתי הרבה עם חולי הלב יצרתי את קלטת הוידיאו: "התעמלות משקמת לאחר אירוע לב" עבור אנשים שביקשו להמשיך בתרגילי ההתעמלות שלמידתי אותם גם בביתם. ההתפתחות בהמשך והניסיון שנצטבר הביאו גם לכתיבת הספר: "הלבהמדריך המלא לבריאות ולשיקום" יחד עם פרופ' רפאל קרסו. שלוש וחצי שנות העבודה עם פרופ' קרסו זיכו אותי בלימוד רב, היכרות עם אדם יוצא דופן ועמידה בלא מעט אתגרים כחלק מפרויקט כל כך גדול ומשמעותי. יחד עם ד"ר דני קרת העברתי בבית חולים "אסף הרופא" מספר סדנאות עומק בשיטת ד"ר דין אורניש" לחולי לב שרצו לעצור את תהליך המחלה, ולתת לגוף שלהם את מקסימום הכלים להתחיל לפתוח עורקים שכבר נסתמו בלב ובמקומות אחרים. ידע רב, כלים שימושיים והמלצות נמצאים באתר האינטרנט שהקמתי  "המרכז לבריאות הלב", המיועד לעזור לכל מי שבריאות הלב והעורקים חשובה לו.

  הידע הרב והנסיון בתחום זה, עוזר לי מאוד היום בטיפולים האישיים ובסדנאות בהם אנשים רבים רוצים לשפר את בריאות העורקים שלהם (למניעת מחלות לב, מוח ועוד), ולהבריא או לאזן את גורמי הסיכון העיקריים: סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול, השמנה, לחץ נפשי, שומני דם וגורמי סיכון רגשיים משמעותיים. 

 • בית חולים "אסף הרופא" (מחקר רפואי, הורדת לחץ דם ועוד) Open or Close

  מרגע סיום לימודי ב 2001 ועד היום, אני עובד במרפאת שיר"מ (שירותי רפואה משלימה) של בית החולים. במהלך השנים טיפלתי במטופלים רבים במרפאה, העברתי סדנאות שונות, השתתפתי בכנסים, הדרכתי וחנכתי נטורופתים בתחילת דרכם. יחד עם ד"ר דני קרת פיתחתי סדנאות ייחודיות להורדת לחץ דם והפחתת תרופות . ההצלחה יוצאת הדופן של הסדנה הביאה אותנו לעריכת מחקר קליני יחד עם יחידת המחקר של בית החולים בשיתוף מספר רופאים ואנשי מחקר מובילים. המחקר ערך שלוש שנים ונכללו בו 142 משתתפים. בדקנו את יעילות הסדנה שפיתחנו, בהשוואה לסדנה שהעבירה דיאטנית בעזרת הדיאטה שנחשבת לטובה בעולם להורדת לחץ דם (דיאטת DASH). תוצאות המחקר הראו כי 70% ממסיימי הסדנה שלנו הפחיתו תרופות לאיזון לחץ הדם, לעומת כ 35% בלבד ממסיימי סדנת הביקורת. בנוסף, תועד שיפור בערכי הכולסטרול, הסוכר, ירידה במשקל ושיפור באיכות החיים. המחקר הוצג נכון להיום כבר בשני כנסים רפואיים באירופה, וצפוי להתפרסם בעיתונות המדעית בקרוב. 

  כיום אני מתרכז בעיקר בעשייה מחקרית במרפאת שיר"מ בשיתוף עם מנהל יחידת המחקר בבית החולים - ד"ר שי אפרתי. אנו ממשיכים לקדם את מחקר הורדת לחץ הדם, ובמקביל החלה עבודה בנושא חקר אריכות החיים הבריאה. 

  בסרטון הבא אני מציג בשנת 2010 את הנטורופתיה ומקומה בבית חולים אסף הרופא

 • פרסומים מקצועיים והרצאות בכנסים Open or Close

  פרסום מאמרים בעיתונים רפואיים-מקצועיים (מאמרים רבים אחרים פורסמו בעיתונות ובאתרי האינטרנט לקהל הרחב):

  1. פרסום מאמר המציג את המחקר שערכנו בבית חולים "אסף הרופא" להורדת לחץ דם, הפחתת תרופות ושיפור איכות החיים.  

  פורסם בעיתון רפואי קונבנציונאלי בשם  "Journal of Human Hypertension" השייך ל - "Nature

  Title: Comprehensive Approach to Lower Blood Pressure (CALM-BP)-A Randomized Controlled Trial of a Multi-Factorial Lifestyle Interve ntion

  Authors: Amos Ziv, Ofir Vogel, Dan Keret, Shay Pintov, Einat Bodenstein, Keren Wolkomir, Keren Doenyas, Yigal Mirovski, and Shai Efrati

  2. "עקרונות התזונה האנטידלקתית - אוסטיאוארתריטיס והיחס בין חומצות שומן מסוג אומגה 3 לאומגה 6 בתזונה הכללית". פורסם ב "medicine". 

  3. "שילוב טיפולי מגע בתהליך שיקום הלב". פורסם ב"קול הנטורופתיה". 

  הרצאות בכנסים רפואיים-מקצועיים

  1. "אורחות חיים להפחתת לחץ דם וגורמי סיכון קרדיאלים - מחקר CALM-BP ". הרצאה בכנס "שילוב צמחי מרפא ותוספי תזונה בתחום בריאות הלב אינטראקציה ואינטגרציה, המרכז הרפואי "אסף הרופא". 

  2. "תוספי תזונה או הרגלי תזונה - מניעת תחלואה לבבית בעידן המודרני". השתתפות בפאנל מומחים בכנס "שילוב צמחי מרפא ותוספי תזונה בתחום בריאות הלב אינטראקציה ואינטגרציה" המרכז הרפואי "אסף הרופא". 

  3. "אינטארקציות תרופות ותוספי תזונה בחולה הקרדיאלי". הרצאה בכנס: "צמחי מרפא, תוספי תזונה ותרופות - יתרונות וחסרונות הטיפול המשולב", בית חולים "אסף הרופא". 

  4. "אוסטיאופורוזיס - גישה תזונתית נטורופתית". השתתפות בפאנל מומחים בכנס:   " עמוד השדרה בגיל השלישי" בב"ח "אסף הרופא". 

  5. "תוצאות ראשונות של מחקר על סדנה להורדת לחץ דם". הרצאה בכנס שנתי של אגודת הנטורופתים. 

  6. "רפואה משלימה במערך שיקום הלב". הרצאה בתוך קורס שיקום לב, שנערך על ידי "הטכניון". 

 • "פחות תרופות - יותר בריאות" - סדנת עומק לשיפור הבריאות ואיכות החיים Open or Close

  מטרת העל של הסדנה היא לעזור ליהנות משיפור עמוק ומתמשך באורח החיים, אשר יביא עימו שיפור בבריאות ובאיכות החיים למשך שנים רבות. המיקוד בסדנה הוא שיפור התזונה, הפעילות הגופנית ודרך ההתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים.

  הסדנאות שאני מעביר כיום הן תוצר של הניסיון שצברתי בהעברת סדנאות במסגרת מרכזים לשיקום הלב בהם עבדתי בעבר, סדנאות בשיטת ד"ר דין אורניש לפתיחת עורקים סתומים, וסדנאות להורדת לחץ דם והפחתת תרופות שפיתחתי והעברתי יחד עם ד"ר דני קרת – שיטה שהוכחה כיעילה ביותר במחקר גדול בבית החולים. מכל אלה הגעתי כיום לסדנה שאני מעביר בדרכי, ומשקיע מאמץ להמשיך לשפר אותה כל הזמן. כותרת הסדנה בהתחלה היתה כמו בבית החולים ובמחקר: "סדנה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות", ואכן אני שמח לראות שכמו במחקר מעל 70% מהמשתתפים מפחיתים את הטיפול התרופתי בלחץ הדם. אולם, בשל ההצלחות הרבות בתחומי בריאות נוספים, מרבית המשתתפים בסדנאות כיום מצטרפים אליה לא בשביל להוריד לחץ דם, אלא על מנת לאזן טוב יותר את ערכי הכולסטרול, המשקל ו/או הסוכר, או פשוט בשביל לעבור תהליך ניקוי גוף משמעותי ולשפר את איכות החיים. מטרת העל של הסדנה היא לעזור ליהנות משיפור עמוק ומתמשך באורח החיים, אשר יביא עימו שיפור בבריאות ובאיכות החיים למשך שנים רבות. המיקוד בסדנה הוא שיפור התזונה, הפעילות הגופנית ודרך ההתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים.

  פרטים נוספים ניתן למצוא בקישור זה. 

  להרשמה ניתן ליצור קשר ישיר דרך "צור קשר" שבאתר ו/או להתקשר אלי: 050-5795155

 • טיפולים אישיים Open or Close

  מטרת העל שלי בכל תהליך אישי היא לקרב את האדם אל עבר הבריאות האופטימאלית שלו. אני מאמין בכל ליבי בפוטנציאל העצום הקיים בטבע, ובטבע האדם, לחזור לבריאות ולשפר את איכות החיים. הכלים הטיפולים העיקריים הם שיפור התזונה, התנועה, התמודדות יעילה יותר עם לחץ ורגשות לא בריאים ושמירה על הגיינה מיטבית. כשצריך, אני ממליץ באופן מדוד ומבוקר על תוספי תזונה וצמחי מרפא שיכולים לסייע לתהליך. אני מקפיד לא לקבל שום טובת הנאה או תגמול מהמלצה על התרופות הטבעיות עליהן אני ממליץ לעיתים.

  האתגר הטיפולי הגדול ביותר עבורי הוא להתאים את עצמי אל האדם המגיע לקבל עזרה והכוונה. לכל אדם ישנם הדברים שיותר קל לו לשפר בחייו, ואלה שפחות קל. כל אחד צריך עזרה והכוונה ברמה שונה, ובתחומים שונים. יש כאלה שרוצים להתקדם מהר ולהתחיל בדיאטות ניקוי עמוקות, ואחרים שירצו לשפר את התזונה צעד אחר צעד במתינות. יש שירצו בעיקר תרופות טבעיות וכאלה עמם אתמקד בדמיון מודרך ומדיטציה. ישנן הרבה דרכים לרומא...

  הטיפול האישי יכול לעזור במגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות. לפירוט מצבים אלה, כמו גם להבין מהי נטורופתיה, ניתן ללחוץ כאן.

  לקריאת עדויות וחוויות מטיפולים אישיים ניתן ללחוץ כאן. עדויות נוספות ניתן לקרוא גם באתר האינטרנט הישן כאן

  פרטים טכניים לקראת פגישה ניתן למצוא בתחתית דף זה.

  לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר ישירות איתי 050-5795155.

  אופיר פוגל, נטורופת

 • פרויקט אריכות חיים בריאה Open or Close

  מאז תחילת שנות האלפיים אני חוקר בהתלהבות את המכנה המשותף של האנשים הבריאים בעולם. מדובר בעיקרון הלמידה מהצלחות, במקום הלמידה מכישלונות הנפוצה כל כך במחקרים ברפואה. אני מעדיף ללמוד לעומק מה אנשים עושים נכון על מנת להגיע לגיל מופלג בצלילות וללא מחלות לב וסרטן, במקום ממחקרים המנסים לטפל בבעיות אלה לאחר שהן כבר פרצו. 

  אני נהנה ללמוד ממצטייני איכות החיים בעולם מה הם עושים נכון, וכשאני מגלה שאנשי סרדיניה באיטליה, אוקינאווה מיפן ועוד אחרים בעצם עושים בבסיס את אותם הדברים – זה מסמן לדעתי את הכיוון בו עלינו ללכת. כל אדם הבוחר לשפר את איכות חייו יכול ליישם את מרבית הדברים שאותם מצטיינים עולמים עושים.

  המידע, הידע והניסיון שצברתי בפרויקט משמש אותי כיום מאוד בטיפולים, בסדנאות ובהרצאות רבות שאני מעביר על הנושא. החל משנת 2012 התחלתי אף להוביל קבוצות של אנשים המתעניינים בנושא למסעות ״מיטבי חיים״ לסרדיניה וליפן. מסעות אלה משלבים מפגש אותנטי וישיר עם אנשי המקום, התרבות, האוכל המיוחד והרגלי החיים שעושים אותם לבריאים בעולם.   

   הפרויקט שלי זכה לחשיפה גדולה בתקשורת החל משנת 2009, בעיקר בסדרה של 13 כתבות בויינט (קישורים בתחתית מאמר זה), 20 כתבות עומק ב״לאישה״, ועוד ראיונות רבים ברדיו ובטלביזיה. 

  בארבעת הסרטונים הקצרים הבאים ניתן לצפות במיטב החוויות והמידע שצברתי לאחר ביקורי הראשון באוקינאווה וביפן יחד עם פרופ׳ קרסו. הפרויקט נעשה בשיתוף פורטל ויינט שגם ערכו את הסרטונים (קרוב ל 400 אלף איש צפו בהם עד כה). 

   סרטון 1: אריכות החיים המוצלחת באוקינאווה יפן

   

  סרטון 2:  התזונה של מצטייני הבריאות מאוקינאווה יפן

  סרטון 3: מזונות-על של האנשים הבריאים בעולם מאוקינאווה יפן

   

  סרטון 4: סיבות לא גופניות לאריכות החיים המוצלחת של אנשי אוקינאווה יפן

  להלן קישור לכתבה ששודרה בערוץ 2, בעקבות נסיעת המחקר הראשונה שלי בסרדיניה, והצגת פירמידת המזון של מאריכי החיים שפיתחתי.  

  להלן קישור לכתבת טלביזיה שנעשת איתי בנושא אריכות חיים מוצלחת

  להלן קישורים לכתבות שפורסמו באתר האינטרנט YNET

  1. בני מאה בריאים ומאושרים? מצאנו אנשים כאלה

  2.    בריאות נוסח סרדיניה

  3.    רוצים להאריך ימים? היצמדו לתפריט הבא.

  מאמר זה כשספורסם היה לנצפה ביותר באותו שבוע ב YNET (לא כולל מאמרים חדשותיים). 

  4.    לאכול נכון בשיטת הפירמידה

  5.    מעזים ועד אגוזים. מה באמת כדאי לאכול

  6.    הכל בגלל האהבה, האהבה

  7.    מבצע סבתא: הקשרים שמאריכים את החיים

  8. רוצים להאריך את החיים? הוסיפו להם תבלינים

  9. מה נכון? לחיות ברוגע או להספיק כמה שאפשר

  10. אתם יכולים לוותר על הדגים

  11. מעדן חלב, בעונג רב. אבל מה הערך הבריאותי שלו?

  12. המרכיב הכי בריא שחסר לכם בתפריט

  13. רוצים להאריך ימים? סגלו לעצמכם אופי

 • הוראה Open or Close

  במהלך השנים יצא לי ללמד במגוון בתי ספר לרפואה משלימה: "מדיסין", "מדיקולג" ועוד. כיום אני מקדיש את כל זמן ההוראה שלי ל"קמפוס ברושים" באוניברסיטת ת"א, מאחר שלהבנתי זה מקום ההכשרה האיכותי ביותר הקיים היום בארץ לנטורופתים. בתחילת דרכי לימדתי בעיקר קורסים בסיסים על תזונה, על תוספי תזונה ועוד, וכיום אני מתרכז בעיקר בתחומים היותר עמוקים להבנתי כמו "גוף ונפש" ובעיקר תקופת ההכשרה בקלינית של הסטודנטים – הסטאז'.

  במהלך השנים יצא לי להעביר כמה פעמים סדרת הרצאות באוניברסיטת באר שבע – בחוג ללימודי תואר שני לגרונטולוגיה, ובחוג ללימודי רפואה במסלול המיועד לסטודנטים מהעולם רחב. כמו כן העברתי יחד עם ד"ר דני קרת קורס לימודי המשך לנטורופים ותיקים, ויותר מאוחר גם הכשרת סטאז' בבית החולים שנערך לסטודנטים ממכללות שונות.  

 • הרצאות לקהל הרחב Open or Close

  אני מאוד אוהב להרצות. במהלך השנים יצא לי להרצות בחברות הייטק, בצבא, במוסד לביטוח לאומי, בחוגי בית, בעמותת המורים ועוד גופים רבים נוספים. 

  נושאי ההרצאות המבוקשים ביותר הינם:

  1. "האנשים הבריאים בעולם ומה אנו יכולים ללמוד מהם - למידה ממצוינות בתחום הבריאות".

  2. "הכל על הלב - מניעה אמיתית, אבחון מתקדם וטיפול שלם".

  3. "בית המרקחת בגינה ובשוק".

  4. "התמודדות עם מתחים ורגשות לא בריאים". 

  פרטים בקטגורית "הרצאות" שבאתר

  לפרטים נוספים ניתן לפנות ישירות אלי: 050-5795155. 

  אופיר פוגל, נטורופת

 • הופעות בטלוויזיה Open or Close

  ראיון בחדשות ערוץ 1 על האנשים הבריאים בעולם והכנס בנושא בהופק לאחר חזרתי מביקור מחקרי ראשון מאוקינאווה יפן. שודר ב 14/12/16, אייטם על אריכות חיים בריאה החל מדקה 46. 

   הופעות בתוכנית "לבריאות" עם פרופ' קרסו

  "אכילה רגשית" - "לבריאות עם פרופ' קרסו" 21.07.11

  "תפקוד בלוטת התריס"- "לבריאות עם פרופ' קרסו. 03.11.09

  "טיפול טבעי בדלקות פרקים" - "לבריאות עם פרופ' קרסו". 13.10.09

  "הורדת לחץ דם" - "לבריאות עם פרופ' קרסו". 29.9.09

  "סדנת לפתיחת עורקים סתומים בלב" 19/4/05 ערוץ 2

   

  ראיון עם פרופ' קרסו אצל אברי גלעד לאחר הוצאת הספר:"הלב-המדריך המלא לבריאות ולשיקום".  ערוץ 10 

  אופיר פוגל נטורופת עם קרסו אצל אברי גלעד

  "סוד אריכות החיים של תושבי סרדיניה""העולם הבוקר" עם אברי גלעד והילה קורח. http://reshet.ynet.co.il/10881.aspx

  אופיר פוגל נטורופת מתארח בעולם הבוקר

  גיא מרוז בתוכנית "למה לי לקחת ללב" - מחפש דרכים לשמור על ליבו ומגיע גם לטיפול אצל אופיר פוגל, נטורופת. 

  אופיר פוגל נטורופת אצל גיא מרוז בריאות הלב

  הצגת פירמידת המזון שלי - מאריכי חיים. "היום שהיה עם גיא זוהר" ערוץ 10

  "שימוש נבון בתוספי מזון""המדריך" עם פרופ' רפי קרסו וליאת תימור – ערוץ 2.

  אופיר פוגל נטורופת מתראיין על תוספי תזונה

  ראיון משותף עם פרופ' קרסו אצל ירדנה ארזי לאחר יציאת הספר המשותף. "קפה טלעד עם ירדנה ארזי" 6/12/04 ערוץ 2

  אופיר פוגל נטורופת ספר הלב אצל ירדנה ארזי

  הופעתי חמש פעמים בתוכנית האירוח החביבה והפופולארית של אודטה.

  אופיר פוגל נטורופת אצל אודטה  אופיר פוגל נטורופת

  - "שיקום חולי לב בישראל"  19/1/05 ערוץ 10

  - "בריאות הלב אצל נשים" 21/2/05  ערוץ 10

  - "דיאטות ניקוי" 3/4/05 ערוץ 10

  - "מאכלי סויה והבריאות שלנו" 1/5/05 ערוץ 10

  - "צמחונות וטבעונות" יוני 2005, ערוץ 10.

 • עיתונות ואינטרנט Open or Close

  1. נבחרתי בפרוקיט מיוחד של עיתון "מעריב" "הכי טובים" , כאחד מהנטורופתים הטובים בארץ. 

  2.  "תזונת האנשים הבריאים בעולם" אתר YNET. 

  3. "איזו מהפיכה צריכה לפרוץ", עיתון "הארץ". תחת הכותרת הזו נתבקשתי עם עוד אנשים לכתוב את דעתי בתחום העיסוק שלי. בקישור לכתבה מופיעים שלל המאמרים, כולל שלי. 

  4. "מרחיב חדרי לב", עיתון "הארץ". ביקורת על "ספר הלב - המדריך המלא לבריאות ולשיקום" שכתבתי יחד עם פרופ' קרסו. 

  5. "על האירוע הזה אפשר לוותר", מאמר על שבץ מוחי בירחון "חיים אחרים" 

  6. "דיאטת ניקוי".עיתון "מנטה".   

  7. "סדנת חיבוקים" מאמר על סדנת סוף שבוע לבריאות הלב. עיתון "מעריב" 

  8. "לקחת ללב" מאמר על בריאות הלב בעיתון "בריא לדעת". 

  9. "הטוב, הרע והמכוער", מאמר על כולסטרול ובריאות הלב. עיתון "ביו פלוס, חוברת על בריאות הלב. 

  10 "אין דבר משוקם יותר מלב שבור", מוסף בריאות של "הארץ". החלק השני של הכתבה סוקר את הסדנאות לפתיחת עורקים סתומים שהעברתי עם ד"ר דני קרת בבית החולים. 

  11. "עירוב לבבות", עיתון "מקור ראשון". כתבה על הספר עם פרופ' קרסו. 

  12. כתבה עלי ועל פרויקט חקר אריכות חיים מוצלחת בפורטל MYNET

  סדרה של 13 כתבות בנושא "אריכות חיים בריאה" התפרסמה ב YNET. במקביל לסדנה של 20 כתבות בעיתון "לאישה" באותו נושא. את כתבות האינטרנט אפשר לקרוא דרך הקישורים הנמצאים ב"פרויקט אריכות חיים בריאה" שכאן למעלה בדף זה. 

 • מרפאה ופרטים לקראת פגישה - אופיר פוגל נטורופת Open or Close

  מרפאה בתובל (ליד כרמיאל): להכוונה  לחץ כאן

  לאנשים שגרים רחוק ישנה אפשרות לטיפול באצמעות הסקייפ

  את טופס "שאלון בריאות" לקראת פגישה טיפולית ניתן pdfלהדפיס מכאן (לחץ על הקישור (העמוד יפתח בחלון חדש) לחץ על הלחצן הימני ובחר הדפס). 

ספר משותף עם פרופ' קרסו

Ofir Vogel And Professor Rafi Caraso

הספר "הלב - המדריך המלא לבריאות ושיקום" נכתב על יד פרופ' רפי רקסו ואופיר פוגל, נטורופת

אופיר מרצה בכנס בבי"ח

הרצאה על :"אורחות חיים להפחתת לחץ דם וגורמי סיכון קרדיאלים" בכנס שנערך בית חולים "אסף הרופא"

 

 

אופיר נבחר ל"הכי טובים"

forbes20171

זו השנה ה-4 ברציפות, שבה מוציא מגזין "פורבס ישראל" גליון המוקדש לתחום הרפואה, ובו דירוג הרופאים והמטפלים האלטרנטיביים הטובים בישראל 

the best

אופיר נבחר לאחד הנטורופתים הטובים בארץ גם על ידי עיתון מעריב

 

Facebook

כניסה / התנתקות

על מנת ליהנות מהתוכן שביקשת, כמו גם מכל מה שהאתר מציע בחינם, יש להירשם פעם אחת לאתר
להרשמה ראשונה לאתר לחץ כאן